Kas yra duona?
Duona yra tikrai paprastas maistas, kuris buvo valgomas per visą istoriją. Nuo senoves egiptiečių, atradusių ją, iki britų valstiečių, kurie kartu atnesa teslą į vietinę kepyklą ir netgi sukele nacionalinę revoliuciją Prancūzijoje. Duona yra svarbus, bet skanus maistas, kuris yra labai megstamas.
Kaip gaminate duoną?
Duonos receptai gali būti gaminami naudojant minimalų kiekį ingredientų paprastai mieles; kvietiniai arba nekvietiniai miltai (arba pakaitalai be glitimo); vandens ar kitų skysčių; ir, pasirinktinai, druskos. Į sį trumpą sąrasą receptuose gali būti įtraukta įvairių įdomių ingredientų, pridetų prie teslos struktūros, pavyzdziui, kiausinių, pieno, sviesto, kvapiųjų medziagų ir ne kviečių grūdų. Kiti gali būti dedami susiformavus teslos struktūrai, pavyzdziui, seklų, riesutų ar dziovintų vaisių, kad būtų sukurta tūkstančiai unikalių veislių. Sios sudedamosios dalys isreiskiamos procentiniu santykiu su miltais, Baker's Percentage metodu arba tiesiog svoriu ir (arba) tūriu.
Is kur atsirado duona?
Legenda pasakoja, kad Senoves Egipte slapi kviečiai buvo palikti ant silto akmens, tikriausiai atsitiktinai. Po kelių valandų ūkininkas grįzo ir pamate, kad misinys pakilo. Egiptiečiai eksperimentavo kepdami ir įberdami druskos, kad paruostų pirmuosius duonos receptus. Ankstyviausi duonos zenklai datuojami mazdaug 9500 m. pr. Kr.
Yra zinoma, kad mazdaug tuo metu buvo auginami kviečiai ir kiti grūdai. Zmones tuo metu buvo įsitikinę, kad gamino ant ugnies, todel tikejomes, kad buvo gaminami kokie nors kepalai ar vyniotiniai, tačiau tai nera 100% pasitvirtina.
Komercines kepyklos buvo atrastos Graikijoje 1700 m. pr. Kr. "The Spruce Eats" yra įdomus straipsnis, jei norite suzinoti daugiau apie duonos istoriją.