Запікання - це процес приготування їжі на сухому жарі, особливо в духовці. Мабуть, це найдавніший спосіб приготування. Хлібобулочні вироби, які включають хліб, булочки, печиво, пироги, тістечка та кекси, зазвичай готуються з борошна або крупи, отриманої з певної форми зерна.
Борошно є основним інгредієнтом тортів, тістечок, хліба та багатьох інших хлібобулочних виробів. Він забезпечує структуру або каркас їжі. Для випічки використовуються різні типи борошна, хоча найчастіше використовується борошно універсального призначення, оскільки його можна використовувати для всіх видів випічки. Для випічки найкраще використовувати борошно для випічки через її легкість і низький вміст білка, тоді як хлібне борошно є найбільш придатним для хліба через високий вміст білка. Інше борошно, що використовується у випічці, включає цільнозернове борошно, кондитерське борошно тощо.
Цукор функціонує не тільки як підсолоджувач. Він також відповідає за те, щоб пиріг був ніжним, оскільки він перешкоджає гідратації борошна, необхідної для розвитку клейковини. Цукор також забезпечує золотисто-коричневий колір тортів або хліба. Найчастіше використовується рафінований білий цукор або цукровий пісок, хоча деякі рецепти вимагають використання коричневого цукру і навіть кондитерського цукру.
Жир також необхідний для випічки, тому що він робить випічку ніжною, вологою і насиченою. Масло або маргарин зазвичай віддають перевагу через їх смак і додатковий колір.
Скорочення також часто використовується, тоді як інші вказують на олію. Вершкове масло можна збити або розтопити залежно від його використання.
Щоб коржі піднялися, додають розпушувачі. При цьому утворюється вуглекислий газ, який значною мірою відповідає за підняття пирога або його об'єм. Вони також роблять торт легким і пористим. Розпушувач, харчова сода та дріжджі є прикладами розпушувачів, які використовуються у випічці. Перші 2 використовуються для тортів і тістечок, тоді як дріжджі використовуються для хліба.